Do pracy z psem?

Całkiem niedawno pojawił się w Polsce ciekawy trend z Zachodu. Coraz więcej pracodawców stwarza możliwość przyjścia do biura z pupilem. Czy w Waszej firmie jest podobne rozwiązanie? Koniecznie sprawdźcie, czego warto nauczyć psa przed pierwszą wspólną wizytą w pracy.

Czytaj więcej

Ratunku, mój szczeniak gryzie!

Szczeniaki gryzą bardzo chętnie, a przy tym mają zęby ostre jak igiełki. Zdarza się, że ugryzienia bywają bolesne. Pierwsze etapy życia psa są bardzo ważne. To wtedy nasz pupil uczy się zasad panujących w domu. Dlatego tak ważne jest żeby odpowiednio reagować na wszystkie zaczepki. Poniżej dowiecie się co robić, gdy szczeniak Was podgryza.

Czytaj więcej

Jak psy okazują miłość?

Wyobraźcie sobie przeuroczy obrazek - dwa psiaki nagle się do siebie przytulają, a do tego trwają w tej pozycji kilkanaście sekund. Wszyscy dobrze wiemy, że jeśli uścisk jest dłuższy, oznacza szczerą sympatię. Czy takie zachowanie wśród psów jest w ogóle możliwe? Jak psy czują się podczas przytulania przez nas? 

Czytaj więcej

Rzucasz psu piłkę? To może być niebezpieczne!

Pisałam już wiele o tym, jak powinien wyglądać spacer z psem, jakie potrzeby powinny być codziennie spełniane, żeby pies był szczęśliwy i zdrowy. Dobór odpowiednich aktywności w trakcie dnia jest kluczowy, tym bardziej, że z każdej strony słyszymy o konieczności zapewnienia psu ruchu. Czy rzucanie piłeczki zawsze jest dobrym pomysłem? Dowiedz się jaką rolę pełnią emocje w życiu psa oraz czym jest stres chroniczny. 

Czytaj więcej

Psiolubny 4* Hotel Vista w Olsztynie

Musimy podzielić się z Tobą niesamowitą wiadomością. The Warsaw Pethouse zostało zaproszone, jako ekspert, do wsparcia projektu Hotel Vista nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie oraz odpowiedzialność. Gdy zakładaliśmy pierwszą w Europie tak kompleksową placówkę opieki nad psami, nie spodziewaliśmy się, że zostaniemy docenieni na rynku hoteli...dla ludzi :)
Już w 2020 roku, będziecie mogli odwiedzić to wspaniałe miejsce ze swoim czworonożnym przyjacielem. Przeczytajcie koniecznie!

Czytaj więcej

Szczeniak w domu. Część I - nauka czystości

I stało się, nasza rodzina wkrótce powiększy się o małego szczeniaka. Mamy wiele rzeczy do zrobienia, jednak najważniejsze jest wprowadzenie odpowiednich zasad już od pierwszego dnia w nowym domu. Od czego zacząć? W kolejnych artykułach z serii dowiecie się najważniejszych rzeczy. Zaczniemy od nauki czystości, bo to właśnie ona rodzi najwięcej problemów świeżo upieczonym Opiekunom. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek i porad, które warto wprowadzić jak najszybciej.

Czytaj więcej

Co mówi Twój pies? Część II - odwracanie głowy

Czas na kolejny artykuł z serii "Co mówi Twój pies?". Tym razem opowiem o odwracaniu głowy przez psa. Dowiecie się co oznacza ten sygnał i w jakich sytuacjach pies go używa. Dodatkowo poruszymy bardzo ważny temat bezpieczeństwa w kontakcie dzieci z psami. Na co zwrócić uwagę? Czy pozwalać na przytulanie? O tym wszystkim w poniższym artykule. 

Czytaj więcej

Co mówi Twój pies? Część I - pozycja ogona

Często słyszy się stwierdzenie „mój pies jest tak mądry jak człowiek, tylko nie potrafi mówić”. Czy aby na pewno? Tak naprawdę Twój pies mówi do Ciebie praktycznie cały czas. Jest to rzeczywiście bardzo subtelny „język”, ale wystarczy poznać znaczenie kilku wysyłanych przez psa sygnałów, żeby lepiej się z nim rozumieć. Zacznijmy od psiego ogona. Jak możemy rozpoznać stan emocjonalny psa? Czy machanie ogonem zawsze oznacza radość?...

Czytaj więcej

Jak nauczyć psa komendy DO MNIE?

Skuteczne przywołanie psa jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakich trzeba go nauczyć. Musimy mieć pewność, że pies zareaguje w każdej sytuacji i do nas przyjdzie. Tylko tak możemy zapewnić mu bezpieczeństwo i komfort na spacerach. Od czego zacząć ćwiczenia? Co będzie Ci potrzebne?

Czytaj więcej

Jakie potrzeby psów najczęściej niespełniane?

Na początku powinniśmy zadać sobie pytanie, które potrzeby psa są najważniejsze. Wygląd poszczególnych ras jest bardzo zróżnicowany, ale fundamentalne potrzeby są identyczne. Co zobić żeby pies był szczęśliwy? Jak sprawdzić, czy jego wszystkie potrzeby są zaspokojone? Przeczytajcie poniższy artykuł.
 
Czytaj więcej

Blog