Co mówi Twój pies? Część I - pozycja ogona

Często słyszy się stwierdzenie „mój pies jest tak mądry jak człowiek, tylko nie potrafi mówić”. Czy aby na pewno? Tak naprawdę Twój pies mówi do Ciebie praktycznie cały czas. Jest to rzeczywiście bardzo subtelny „język”, ale wystarczy poznać znaczenie kilku wysyłanych przez psa sygnałów, żeby lepiej się z nim rozumieć. Zacznijmy od psiego ogona. Jak możemy rozpoznać stan emocjonalny psa? Czy machanie ogonem zawsze oznacza radość?...

Czytaj więcej

Jak nauczyć psa komendy DO MNIE?

Skuteczne przywołanie psa jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakich trzeba go nauczyć. Musimy mieć pewność, że pies zareaguje w każdej sytuacji i do nas przyjdzie. Tylko tak możemy zapewnić mu bezpieczeństwo i komfort na spacerach. Od czego zacząć ćwiczenia? Co będzie Ci potrzebne?

Czytaj więcej

Jakie potrzeby psów najczęściej niespełniane?

Na początku powinniśmy zadać sobie pytanie, które potrzeby psa są najważniejsze. Wygląd poszczególnych ras jest bardzo zróżnicowany, ale fundamentalne potrzeby są identyczne. Co zobić żeby pies był szczęśliwy? Jak sprawdzić, czy jego wszystkie potrzeby są zaspokojone? Przeczytajcie poniższy artykuł.
 
Czytaj więcej

Jak powinien wyglądać Twój spacer z psem?

Niby prosta sprawa, zapinasz psa na smycz i wychodzisz z mieszkania. Ale co dalej? Czy spacer po osiedlu będzie spełnieniem marzeń Twojego pupila? Czy powinieneś się witać z każdym napotkanym czworonogiem? Wybrać obrożę czy szelki? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Czy drugi pies w domu to dobry pomysł?

Kiedy w domu pojawia się pierwszy pies, nasze życie się zmienia. Psiak wnosi wiele radości, miłości i staje się członkiem rodziny. Całkowicie normalne jest to, że po jakimś czasie myślimy o kolejnym pupilu. Jednak czy zawsze jest to dobry pomysł? Czy wszystkie rasy i psy możemy ze sobą łączyć?

Czytaj więcej

Nowa metoda szkoleniowa "DO AS I DO"

Spróbuj wykonać obrót, powiedz do psa “zrób to” i poczekaj aż psiak wykona to samo. Nie udało się? To może coś prostszego, podnieś przedmiot z ziemi i poczekaj aż pies zrobi to samo. Wciąż nic? Nie przejmuj się, ta z pozoru prosta komenda wymaga kilku wyjaśnień. Gotów na ich poznanie? 

Czytaj więcej

Jak wybrać dobrą hodowlę?

Wybraliśmy już wymarzoną rasę psa, więc teraz czas na wybór odpowiedniej hodowli. Jednak przed tym krokiem, warto odwiedzić najbliższą wystawę psów aby porozmawiać z hodowcami i poznać ich psy osobiście. Na co zwrócić uwagę? Koniecznie przeczytajcie. 

Czytaj więcej

Opis rasy - Shih Tzu

Niezwykle towarzyski, niezależny i elegancki piesek.

Grupa FCI:IX psy ozdobne i do towarzystwa
Kraj pochodzenia:Tybet
Waga:4,5-9 kg
Długość życia:10-16 lat
Umaszczenie: biały, czerwony, czarny, beżowy i miodowy oraz połączenie dwu- i trzykolorowe
Najważniejsze cechy charakteru:towarzyski, niezależny, inteligentny, wesoły, pewny siebie, uparty, zabawny

Czytaj więcej

Opis rasy - buldog francuski

Bardzo wesoły, towarzyski i ciekawski piesek.

Grupa FCI:IX psy ozdobne i do towarzystwa
Kraj pochodzenia:Francja
Waga:8-14 kg
Długość życia:10-12 lat
Umaszczenie: pręgowany, płowy, pręgowany z białymi znaczeniami, płowy z białymi znaczeniami
Najważniejsze cechy charakteru:towarzyski, niezależny, wesoły, pewny siebie, uparty, czujny

Czytaj więcej

Święta z psem

Okres świąteczny to dla nas wyjątkowy i magiczny czas. Zastanówmy się czy nasz pies, odbiera to w taki sam sposób. Jak sprawić, żeby święta były dla wszystkich radosne i przyjemne? Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, o których przeczytacie w poniższym artykule. 

Czytaj więcej

Blog