Psiolubny 4* Hotel Vista w Olsztynie

Musimy podzielić się z Tobą niesamowitą wiadomością. The Warsaw Pethouse zostało zaproszone, jako ekspert, do wsparcia projektu Hotel Vista nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie oraz odpowiedzialność. Gdy zakładaliśmy pierwszą w Europie tak kompleksową placówkę opieki nad psami, nie spodziewaliśmy się, że zostaniemy docenieni na rynku hoteli...dla ludzi :)
Już w 2020 roku, będziecie mogli odwiedzić to wspaniałe miejsce ze swoim czworonożnym przyjacielem. Przeczytajcie koniecznie!

Czytaj więcej

Szczeniak w domu. Część I - nauka czystości

I stało się, nasza rodzina wkrótce powiększy się o małego szczeniaka. Mamy wiele rzeczy do zrobienia, jednak najważniejsze jest wprowadzenie odpowiednich zasad już od pierwszego dnia w nowym domu. Od czego zacząć? W kolejnych artykułach z serii dowiecie się najważniejszych rzeczy. Zaczniemy od nauki czystości, bo to właśnie ona rodzi najwięcej problemów świeżo upieczonym Opiekunom. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek i porad, które warto wprowadzić jak najszybciej.

Czytaj więcej

Co mówi Twój pies? Część II - odwracanie głowy

Czas na kolejny artykuł z serii "Co mówi Twój pies?". Tym razem opowiem o odwracaniu głowy przez psa. Dowiecie się co oznacza ten sygnał i w jakich sytuacjach pies go używa. Dodatkowo poruszymy bardzo ważny temat bezpieczeństwa w kontakcie dzieci z psami. Na co zwrócić uwagę? Czy pozwalać na przytulanie? O tym wszystkim w poniższym artykule. 

Czytaj więcej

Co mówi Twój pies? Część I - pozycja ogona

Często słyszy się stwierdzenie „mój pies jest tak mądry jak człowiek, tylko nie potrafi mówić”. Czy aby na pewno? Tak naprawdę Twój pies mówi do Ciebie praktycznie cały czas. Jest to rzeczywiście bardzo subtelny „język”, ale wystarczy poznać znaczenie kilku wysyłanych przez psa sygnałów, żeby lepiej się z nim rozumieć. Zacznijmy od psiego ogona. Jak możemy rozpoznać stan emocjonalny psa? Czy machanie ogonem zawsze oznacza radość?...

Czytaj więcej

Jak nauczyć psa komendy DO MNIE?

Skuteczne przywołanie psa jest jedną z najważniejszych umiejętności, jakich trzeba go nauczyć. Musimy mieć pewność, że pies zareaguje w każdej sytuacji i do nas przyjdzie. Tylko tak możemy zapewnić mu bezpieczeństwo i komfort na spacerach. Od czego zacząć ćwiczenia? Co będzie Ci potrzebne?

Czytaj więcej

Jakie potrzeby psów najczęściej niespełniane?

Na początku powinniśmy zadać sobie pytanie, które potrzeby psa są najważniejsze. Wygląd poszczególnych ras jest bardzo zróżnicowany, ale fundamentalne potrzeby są identyczne. Co zobić żeby pies był szczęśliwy? Jak sprawdzić, czy jego wszystkie potrzeby są zaspokojone? Przeczytajcie poniższy artykuł.
 
Czytaj więcej

Jak powinien wyglądać Twój spacer z psem?

Niby prosta sprawa, zapinasz psa na smycz i wychodzisz z mieszkania. Ale co dalej? Czy spacer po osiedlu będzie spełnieniem marzeń Twojego pupila? Czy powinieneś się witać z każdym napotkanym czworonogiem? Wybrać obrożę czy szelki? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Czy drugi pies w domu to dobry pomysł?

Kiedy w domu pojawia się pierwszy pies, nasze życie się zmienia. Psiak wnosi wiele radości, miłości i staje się członkiem rodziny. Całkowicie normalne jest to, że po jakimś czasie myślimy o kolejnym pupilu. Jednak czy zawsze jest to dobry pomysł? Czy wszystkie rasy i psy możemy ze sobą łączyć?

Czytaj więcej

Nowa metoda szkoleniowa "DO AS I DO"

Spróbuj wykonać obrót, powiedz do psa “zrób to” i poczekaj aż psiak wykona to samo. Nie udało się? To może coś prostszego, podnieś przedmiot z ziemi i poczekaj aż pies zrobi to samo. Wciąż nic? Nie przejmuj się, ta z pozoru prosta komenda wymaga kilku wyjaśnień. Gotów na ich poznanie? 

Czytaj więcej

Jak wybrać dobrą hodowlę?

Wybraliśmy już wymarzoną rasę psa, więc teraz czas na wybór odpowiedniej hodowli. Jednak przed tym krokiem, warto odwiedzić najbliższą wystawę psów aby porozmawiać z hodowcami i poznać ich psy osobiście. Na co zwrócić uwagę? Koniecznie przeczytajcie. 

Czytaj więcej

Blog