Nowa metoda szkolenia psów "DO AS I DO"

Spróbuj wykonać obrót, powiedz do psa “zrób to” i poczekaj aż psiak wykona to samo. Nie udało się? To może coś prostszego, podnieś przedmiot z ziemi i poczekaj aż pies zrobi to samo. Wciąż nic? Nie przejmuj się, ta z pozoru prosta komenda wymaga kilku wyjaśnień. Gotów na ich poznanie? Chcesz wiedzieć jak nauczyć psiaka powtarzać Twoje gesty? Czy jest to wyłącznie sztuczka czy jednak profesjonalna metoda treningowa? Odpowiedzi na te pytania, znajdziesz w naszym nowym artykule.

Czytaj więcej

Czy drugi pies w domu to dobry pomysł?

Kiedy w domu pojawia się pierwszy pies, nasze życie się zmienia. Psiak wnosi wiele radości, miłości i staje się członkiem rodziny. Całkowicie normalne jest to, że po jakimś czasie myślimy o kolejnym pupilu. Jednak czy zawsze jest to dobry pomysł? Czy wszystkie rasy i psy możemy ze sobą łączyć? Przeczytajcie poniższy artykuł.

Czytaj więcej

Jak wybrać dobrą hodowlę?

Wybraliśmy już wymarzoną rasę psa, więc teraz czas na wybór odpowiedniej hodowli. Jednak przed tym krokiem, warto odwiedzić najbliższą wystawę psów aby porozmawiać z hodowcami i poznać ich psy osobiście.

Czytaj więcej

Jak bawić się z psem?

Wśród wielu potrzeb psa bardzo istotne miejsce zajmuje zabawa, przy czym nie powinen być to wyłącznie sposób na rozładowanie nadmiaru energii. Zabawa z pupilem to idealny sposób na wzmocnienie więzi z Opiekunem. Pamiętajmy jednak, że rodzaj zabawy musimy zawsze dopasować do konkretnego psiaka i rasy. Czy bieganie za piłeczką będzie odpowiednie dla każdego pupila? Jak powinna wyglądać zabawa z psem?

Czytaj więcej

Opis rasy - buldog francuski

Bardzo wesoły, towarzyski i ciekawski piesek.

Grupa FCI:IX psy ozdobne i do towarzystwa
Kraj pochodzenia:Francja
Waga:8-14 kg
Długość życia:10-12 lat
Umaszczenie: pręgowany, płowy, pręgowany z białymi znaczeniami, płowy z białymi znaczeniami
Najważniejsze cechy charakteru:towarzyski, niezależny, wesoły, pewny siebie, uparty, czujny

Czytaj więcej

Opis rasy - Shih Tzu

Niezwykle towarzyski, niezależny i elegancki piesek.

Grupa FCI:IX psy ozdobne i do towarzystwa
Kraj pochodzenia:Tybet
Waga:4,5-9 kg
Długość życia:10-16 lat
Umaszczenie: biały, czerwony, czarny, beżowy i miodowy oraz połączenie dwu- i trzykolorowe
Najważniejsze cechy charakteru:towarzyski, niezależny, inteligentny, wesoły, pewny siebie, uparty, zabawny

Czytaj więcej

Skakanie przy powitaniu

W poprzednim artykule poruszyliśmy temat złego wpływu metod awersyjnych na psa. Otrzymaliśmy od Was mnóstwo wiadomości. Pytaliście m.in. o to jak nauczyć psa nie skakać podczas powitania lub jak sprawić, by Wasz pupil nie szczekał nadmiernie.
Za chwilę poznacie kilka prostych zasad, które sprawią, że Wasz czworonożny przyjaciel nie będzie wskakiwał na Was lub Waszych gości podczas powitania.

Czytaj więcej

Twój pies ciągnie na smyczy? Mamy dla Ciebie wskazówki!

Psy są od lat moją pasją, dlatego idąc po parku czy po osiedlu, uwielbiam obserwować ich zachowania. Sposób w jaki się witają, cieszą, czy pokazują, że coś im się nie spodobało. Jednak najczęstszą sytuacją, którą spotykam w czasie spacerów z moim shih tzu jest wychodzenie psa na spacer...z człowiekiem. Widok czworonoga, prącego do przodu na tylnych łapach, napięta smycz i ledwo trzymający swojego pupila opiekun jest już na tyle częsty, że przez wielu z nas uznawany za naturalny. Jeśli zatem to Twój pies wychodzi z Tobą na spacer, a nie Ty z nim, przeczytaj kilka prostych wskazówek, które sprawią, że wspólne wyjścia na luźnej smyczy sprawią obu stronom więcej radości.

Czytaj więcej

Jak chronić psa przed kleszczami

Borelioza, babeszjoza, pokleszczowe zapalenie opon mózgowych. Choroby bardzo groźne dla człowieka, przenoszone głównie przez kleszcze, stanowią ogromne zagrożenie również dla naszych czworonożnych przyjaciół. The Warsaw Pethouse - świetlica i hotel dla psów, wraz z dr Kamilą Poleniewicz i dr Maciejem Wątrobą z przychodni weterynaryjnej Animal Care Center w Wilanowie, radzą, na co zwracać uwagę i co robić, aby zadbać o zdrowie i życie Twojego psa.

Czytaj więcej

Karanie psa działa cuda w procesie szkolenia!

Dzwonek domofonu, Twój pies zaczyna szczekać i nadmiernie się ekscytować. W myślach widzisz przenikliwy wzrok zirytowanych sąsiadów. Otwierają się drzwi, jeszcze większy pisk i skakanie na gościa, który odwiedził Cię w nowej koszuli. Z radości Twój pupil zrobił siusiu na podłogę. Aby uniknąć większego bałaganu, zakładasz smycz i bierzesz psa na spacer. Nagle zza rogu wyłania się sąsiad ze swoim psem. Nie są przyjaciółmi z Twoim Azorem. Powarkiwanie szybko przeradza się w głośne szczekanie i ciągnięcie smyczy. Czujesz bezsilność, od 5 lat nie możesz sobie z tym poradzić, każdy spacer to koszmar, każdy dźwięk domofonu sprawia, że głowa Ci pęka, kupiłeś już trzeciego mopa do wycierania moczu w tym roku. Szukasz w internecie sposobów, które dają jak najszybszy efekt.

Czytaj więcej

Krzywda czy ulga? Kastracja psa - mity i fakty

Wielu z nas jest przekonanych, że kastracja psa to dla niego wielka krzywda. Jednak odkąd człowiek udomowił psa, wziął do dużego miasta, do miejsca, gdzie na każdym kroku spotkać można spacerującego czworonoga, powinien wiedzieć, jak sprawić, żeby czuł się komfortowo.

Czytaj więcej

Jak wybrać odpowiednią rasę?

I nie chodzi tu tylko o wygląd i rozmiar psa. W każdej rasie zdarzają się psy o różnych, często skrajnych charakterach, nawet u ras łagodnych. Jednak są pewne cechy, które można uogólnić.

Czytaj więcej

Petsitter w Warszawie - opieka nad psem w wielkim mieście

Opieka petsittera staje się w Warszawie z roku na rok coraz bardziej profesjonalną sferą usług. Jak grzyby po deszczu rosną hotele, świetlice dla psów, psie przedszkola i firmy zatrudniające opiekunów dla psów. Właściciele mogą wybierać spośród dziesiątek reklam i ogłoszeń. Nie wiedzą jednak, co będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem.

Czytaj więcej

Recepta na psie obawy

W ostatnim blogu wspomniałam o terapii niezależności – jest to proces długotrwały i wymaga pełnego zaangażowania trenera, behawiorysty i samego właściciela psa. Najczęstszą przyczyną strachliwości psa jest brak odpowiedniej socjalizacji.

Czytaj więcej

Pies nie chce być sam

Szkolenia i tresura dla psów Warszawa

Wychodząc, zamykamy drzwi i słyszymy pisk rozpaczy. Po powrocie widzimy wydrapane drzwi i pogryzione buty. 
Brzmi znajomo? Wiele osób przeżywa tę sytuację codziennie. Najczęściej jest to objaw lęku separacyjnego. Pies pokazuje, jak bardzo potrzebuje towarzystwa człowieka.

Czytaj więcej

PRAWDOPODOBNIE NAJLEPSZY HOTEL DLA PSÓW. CO ZROBIĆ Z PSEM W WAKACJE ?

Luksusowy Hotel dla psów Warszawa

Wyjeżdżasz wkrótce na wakacje i zastanawiasz się, co zrobić z psem. Najpierw próbujesz zostawić go u rodziców. Ale ci właśnie zarezerwowali ostatni wolny pokój nad Bałtykiem. Mowy nie ma, żeby zabrali z sobą Twojego ulubieńca. Dzwonisz do znajomych – kicha. Wszyscy gdzieś jadą. Nie chcesz raczej oddać go do hotelu dla psów. Ale na wszelki wypadek przeglądasz gazety, ogłoszenia, internet. Z rezygnacją zasypiasz przy komputerze.

Czytaj więcej

Blog