Święta z psem

Okres świąteczny to dla nas wyjątkowy i magiczny czas. Zastanówmy się czy nasz pies, odbiera to w taki sam sposób. Jak sprawić, żeby święta były dla wszystkich radosne i przyjemne? Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, o których przeczytacie w poniższym artykule. 

Czytaj więcej

Sklep miesiąca - The Warsaw Pethouse

Niedawno gościliśmy u siebie ZooBranżę, prestiżowy miesięcznik branży zoologicznej. Efektem wizyty jest bardzo ciekawy  wywiad, który prowadził Paweł Zarzyński. Zapraszamy do lektury. 
"Coraz więcej właścicieli psów poszukuje dla swoich pupili produktów i usług z najwyższej półki, niedostępnej w zwykłych sklepach zoologicznych. Z myślą o nich na warszawskim Wilanowie powstał The Warsaw Pethouse Care&Fun. To wyjątkowe miejsce, zlokalizowane w stylowym, obszernym dworku. Mieści się tutaj ekskluzywny butik dla psów oraz świetlica i hotel dla czworonogów, wszystko o standardzie pięciu gwiazdek.

Czytaj więcej

"DO AS I DO"

Spróbuj wykonać obrót, powiedz do psa “zrób to” i poczekaj aż psiak wykona to samo. Nie udało się? To może coś prostszego, podnieś przedmiot z ziemi i poczekaj aż pies zrobi to samo. Wciąż nic? Nie przejmuj się, ta z pozoru prosta komenda wymaga kilku wyjaśnień. Gotów na ich poznanie? Chcesz wiedzieć jak nauczyć psiaka powtarzać Twoje gesty? Czy jest to wyłącznie sztuczka czy jednak profesjonalna metoda treningowa? Odpowiedzi na te pytania, znajdziesz w naszym nowym artykule.

Czytaj więcej

Czy drugi pies w domu to dobry pomysł?

Kiedy w domu pojawia się pierwszy pies, nasze życie się zmienia. Psiak wnosi wiele radości, miłości i staje się członkiem rodziny. Całkowicie normalne jest to, że po jakimś czasie myślimy o kolejnym pupilu. Jednak czy zawsze jest to dobry pomysł? Czy wszystkie rasy i psy możemy ze sobą łączyć? Przeczytajcie poniższy artykuł.

Czytaj więcej

Jak wybrać dobrą hodowlę?

Wybraliśmy już wymarzoną rasę psa, więc teraz czas na wybór odpowiedniej hodowli. Jednak przed tym krokiem, warto odwiedzić najbliższą wystawę psów aby porozmawiać z hodowcami i poznać ich psy osobiście.

Czytaj więcej

Jak bawić się z psem?

Wśród wielu potrzeb psa bardzo istotne miejsce zajmuje zabawa, przy czym nie powinen być to wyłącznie sposób na rozładowanie nadmiaru energii. Zabawa z pupilem to idealny sposób na wzmocnienie więzi z Opiekunem. Pamiętajmy jednak, że rodzaj zabawy musimy zawsze dopasować do konkretnego psiaka i rasy. Czy bieganie za piłeczką będzie odpowiednie dla każdego pupila? Jak powinna wyglądać zabawa z psem?

Czytaj więcej

Opis rasy - buldog francuski

Bardzo wesoły, towarzyski i ciekawski piesek.

Grupa FCI:IX psy ozdobne i do towarzystwa
Kraj pochodzenia:Francja
Waga:8-14 kg
Długość życia:10-12 lat
Umaszczenie: pręgowany, płowy, pręgowany z białymi znaczeniami, płowy z białymi znaczeniami
Najważniejsze cechy charakteru:towarzyski, niezależny, wesoły, pewny siebie, uparty, czujny

Czytaj więcej

Opis rasy - Shih Tzu

Niezwykle towarzyski, niezależny i elegancki piesek.

Grupa FCI:IX psy ozdobne i do towarzystwa
Kraj pochodzenia:Tybet
Waga:4,5-9 kg
Długość życia:10-16 lat
Umaszczenie: biały, czerwony, czarny, beżowy i miodowy oraz połączenie dwu- i trzykolorowe
Najważniejsze cechy charakteru:towarzyski, niezależny, inteligentny, wesoły, pewny siebie, uparty, zabawny

Czytaj więcej

Skakanie przy powitaniu

W poprzednim artykule poruszyliśmy temat złego wpływu metod awersyjnych na psa. Otrzymaliśmy od Was mnóstwo wiadomości. Pytaliście m.in. o to jak nauczyć psa nie skakać podczas powitania lub jak sprawić, by Wasz pupil nie szczekał nadmiernie.
Za chwilę poznacie kilka prostych zasad, które sprawią, że Wasz czworonożny przyjaciel nie będzie wskakiwał na Was lub Waszych gości podczas powitania.

Czytaj więcej

Blog